Rybník v Nemošicích
Další informace z encyklopedie
Seznam archiválií (5):
Protokoly 1882: 147.
Obchodník Antonín Horák z Prahy [žádá] jménem JUDr. Leopolda Hruše z Pardubic o zaslání smlouvy na parcely rybníka v Nemošicích č. 392 o rozloze 131 sáhů čtverečních, původně zakoupené Kometou z Ostřešan.
Protokoly 1884: 40.
C. k. okresní hejtmanství v Pardubicích zasílá k obeznámení protokolárně zaznamenanou dohodu mezi obyvateli Mnětic a panstvím Pardubice, týkající se cesty na hrázi mnětického rybníka a nemošického rybníka resp. jejich rozkopáni způsobeného mnětickými obyvateli..
Protokoly 1884: 67.
K obeznámení předloženo rozhodnutí představeného obce Nemošice vynesené v záležitosti neoprávněného užívání cesty a mostu u nemošického rybníka, nárokovaného obcí Ostřešany vůči nájemci nemošického rybníka panu Jakubovi Winternitzovi potažmo vůči jeho správci Alkierovi, odpírajícím užívání příjezdové cesty.
Protokoly 1884: 76.
Obecnímu úřadu v Nemošicích [zasláno] odvolání proti rozhodnutí týkajícímu se nárokované cesty u nemošického rybníka.
Protokoly 1884: 453.
Obecní úřad v Ostřešanech žádá o svolení s užíváním cesty [vedoucí] přes nemošický rybník ze strany obyvatel obce Ostřešany.